Nutukimui gydyti – medikų pagalba

Nutukimui gydyti – medikų pagalba
4.5 (90%) 2 votes

Nutukimui gydyti reikalinga profesionali medikų pagalba

Šiais laikais informacijos apie lieknėjimą — specialias programas, dietas ir „stebuklingus“ produktus tikrai netrūksta. Kur kas sudėtingiau kiekvienam rasti sau tinkamiausias priemones, sugebėti kuo ilgesnį laiką jas taikyti ir sveikai gyventi. Kiekvienas, rimtai susirūpinęs viršsvorio problemomis, pirmiausia turėtų kreiptis į gydytoją. Priklausomai nuo poreikių, interesų ir pasiryžimo pokyčiams, gydytojas padės apsispręsti, kokios priemonės pacientui asmeniškai būtų reikalingos ir veiksmingos.

Priežastis – energijos pusiausvyros sutrikimas

Nutukimui gydyti reikalinga mediku pagalbaMedicina pripažįsta, kad nutukimas – tai sveikatos sutrikimas, reikalaujantis kompleksinio gydymo. Kadangi ši liga atsiranda dėl energijos pusiausvyros sutrikdymo (organizmas gauna daugiau energijos nei išeikvoja), skiriamas gydymas sutelkia dėmesį į energijos pasisavinimo (t.y. maisto suvartojimo) mažinimą ir energijos eikvojimo didinimą.
Nereikia stebėtis, kad mūsų laikais, populiarėjant riebiam ir gardžiam maistui, energijos pasisavinimas nuolat auga. Be to, naudojama daug technologijų, tausojančių fizinę energiją (kompiuteriai, TV nuotolinio valdymo pulteliai, mašinos, eskalatoriai ir t.t.). Dėl to pakito gyvenimo būdas: sumažėjo fizinis aktyvumas, o su juo – reikalingų kalorijų poreikis.
Kadangi visi gyvūnai (ir žmonės taip pat) iš prigimties tausoja energiją, gydant nutukimą daug dėmesio skiriama vaistams, ribojantiems energijos pasisavinimą – mažinant maisto porcijas, didinant sotumo jausmą. Tačiau net ir naudojant tokį gydymą, svarbu didinti energijos eikvojimą: pavyzdžiui, užuot sėdus už mašinos vairo, eiti pėsčiomis. Tačiau šiame amžiuje, kai laikas tapo itin brangus, ne visi gali sau tai leisti. Mokslas vis dar ieško būdų, kaip vaistų ar kitų priemonių pagalba padidinti energijos išeikvojimą, tačiau tai – dar labai sudėtinga.
Konsultacija su gydytoju
Konsultacijos svorio metimuiDažnai manoma, kad nutukimas – tai valios trūkumo, silpnumo arba tingaus gyvenimo būdo pasekmė. Toks visuomenės požiūris „atima“ antsvorį turinčių žmonių norą ieškoti profesionalios gydytojų pagalbos. Tai nėra teisingas požiūris. Nuo nutukimo kenčiantis žmogus privalo rimtai domėtis medicinine pagalba, kad apsisaugotų nuo gresiančių sveikatos problemų, kurios gali sukelti rimtas ligas ar net mirtį. Vaistai nuo nutukimo, žinoma, nėra „stebuklingas eliksyras“, žaibiškai išgydysiantis šią rimtą lėtinę ligą. Kadangi antsvoris neatsiranda per vieną naktį, todėl nereikia tikėtis, kad jis pranyks akimirksniu. Tačiau šiuolaikinių vaistų poveikį pajusite jau po pirmos kapsulės. Dažnu atveju patariama vartoti vaistus, derinant juos su tam tikrais gyvenimo būdo pokyčiais.
Būtina su gydytoju pasitarti dėl sveikos mitybos ir fizinės veiklos, kurie padėtų sulieknėti, pagerintų fizinę būklę ir sumažintų širdies ligų, aukšto kraujo spaudimo pavojų. Svarbu tikėtis realistinių rezultatų. Net ir maži pokyčiai gali labai pagerinti sveikatos būklę. Gydytojas duos praktinių patarimų, kurie nereikalauja radikalių gyvenimo būdo pokyčių. Štai keletas klausimų, kuriuos būtina aptarti gydytojo konsultacijos metu: išmatuoti KMI (Kūno masės indeksą, kuris skaičiuojamas kūno svorį, kilogramais, padalijus iš ūgio, metrais, kvadratu), juosmens apimtį, riebalų kiekį jūsų organizme ir aptarti jų reikšmę sveikatos būklei; informuoti apie dabartinius mitybos įpročius, fizinio aktyvumo lygį. Dar prieš apsilankymą pas gydytoją reikėtų apmąstyti, kokie gyvenimo būdo pokyčiai sveikatos labui kiekvienam asmeniškai būtų priimtiniausi.
Vaistai nutukimui gydyti
Svorio metimas vaistu pagalbaVaistus turėtų naudoti tie pacientai, kuriems dėl viršsvorio gresia rimti sveikatos sutrikimai. Vaistus nutukimui gydyti rekomenduojama vartoti žmonėms, kurių KMI yra 30 ir daugiau, arba KMI 27 – tiems, kurie kenčia nuo sveikatos sutrikimų, susijusių su svoriu (pvz. aukštas kraujo spaudimas ar širdies ligos). Sveiku svoriu laikomas KMI nuo 18,5 iki 24,9.
Tikslo numesti svorio rekomenduojama siekti pamažu, vartojant ypatingai veiksmingus vaistus, kurių pagalba pacientas greičiau pajunta sotumo jausmą, todėl suvalgo mažiau maisto. Vartojant vaistus pusę metų, priprantama prie mažesnių maisto porcijų, todėl svorio nepriaugama net ir pabaigus vaistų vartojimą. Svarbu, kad vartojant vaistus nelėtėja medžiagų apykaita, kaip dažniausiai nutinka vien laikantis dietos.
Vartojant vaistus, vienais atvejais prarandama daugiau svorio, kitais – mažiau. Vaistai nuo nutukimo padeda prarasti nuo 2 iki 10 kg daugiau svorio nei tuomet, kai vaistai nėra naudojami. Pusė pacientų praranda daugiau nei 10 procentų savo kūno svorio. Daugiausiai svorio paprastai netenkama per pirmus 6 mėnesius nuo vaistų vartojimo pradžios. Per likusį gydymo laiką svoris stabilizuojasi.
Ilgalaikėje perspektyvoje vaistai nutukimui gydyti sumažina sveikatos problemų pavojų. Tyrimai parodė, kad nutukimo gydymas vaistais sumažina kraujo spaudimą, cholesterolio kiekį kraujyje. Nauji tyrimai rodo, kad ilgalaikis vaistų nuo nutukimo vartojimas neleidžia vėl priaugti svorio, kuris buvo prarastas.
Dalinkis: